et
et

Geomatid

Geosünteetilised materjalid erosioonitõrjeks ja pinnase stabiliseerimiseks 

Geomatid vähendavad erosiooni ja soodustavad taimestiku kasvu

Geomatid on polümeerkiududest tooted, mida kasutatakse laialdaselt tundlike nõlvade kaitsmiseks erosiooni eest ja taimestiku kasvu soodustamiseks. Need on hea lahendus pinnaste jaoks, mis kannatavad vihma, drenaaživee, tuule ja lainete kahjustava mõju all. Need on valmistatud vett läbilaskvast sünteetilisest materjalist, näiteks polüetüleenist või polüpropüleenist. Võib kasutada ka biolagunevaid geomatte, mis on valmistatud biolagunevatest kiududest, näiteks kookoskiust ja õlgedest. Selliseid matte nimetatakse biomattideks.

Võtke meiega ühendust
Download Catalogue
Andrei Jermiškin

Omadused ja eeliseid 

Kõikehõlmav kaitse

rohu- ja põõsastikujuurestiku lokaalne purunemine põhjustab sageli erosiooni. Geomatid kaitsevad paljastatud pinnast selle eest ja tagavad kiire taimestiku taastumise. Need loovad stabiilse pinna, mis on väga vastupidav vee ja tuule erosioonile. 

Suur tõhusus

kui geomatid paigaldatakse enne erosiooniprotsessi algust, vähendavad need erodeeritud pinnase hulka üle 50% võrreldes kaitsmata nõlvadega. 

Sobib karmidesse tingimustesse

tugevdatud geomatid võimaldavad säilitada paksu pinnasekihi isegi väga järskudel vett mitteläbilaskvatel nõlvadel (näiteks pinnasekihi stabiliseerimine prügilate rekultiveerimisel). 

Lihtne paigaldamine

need on kerged ja neid on lihtne käsitseda. Laotage geomatt projekti alguses maapinnale ja rullige see kokku, kui taimestik on kultiveeritud. Selle saab kokku rullida ühekorraga või eraldi plokkidena.

Tugev ja vastupidav

tänu suurele tõmbetugevusele peavad geomatid vastu kuni 4 m/s kiirusega voolavale veele. Seeläbi aitavad need vältida väikeste või suurte mullaosakeste nihkumist. Geomatid on kauakestvad polümeersed struktuurid. Nende kihtide ühendamisel kasutatakse termotehnoloogiat, mis pikendab nende kasutusiga ja suurendab ilmastikukindlust. 

Keskkonnasõbralik

need on ringlussevõetavad ja ei eralda ümbritsevasse keskkonda ohtlikke aineid, mis tähendab, et need toksiinivabad ja keskkonnasäästlikud. 

Kasutusvõimalused
  • Taimestikuga kaetud nõlvad

  • Kraavide ja kanalite nõlvad

  • Kanalite, tiikide ja kunstlike veehoidlate nõlvad, samuti prügilate katmine

  • Kaitse kivide kukkumise eest

  • Jõeäärse maa või rannajoone tugevdamine

  • Kaitse maalihete ja hüdroerosiooni eest, eriti teeäärsete rajatiste lähedal

Kas teil on mõni projekt? 

Võtke meiega ühendust

FAQ’s

This is text that will be here so that it looks nicer. something

How are UltraCor® structures different from other ViaCon bridge solutions?

They are stronger and wider than SuperCor®, Hamco MP200plus®. As opposed to CON/SPAN, they are made of steel and not concrete so they are more ecological and 30-40% more cost-efficient. And unlike Acrow® 700XS®, they are applicable for buried solutions but take a bit longer to install.

Võtke meiega ühendust 

Võtke ühendust oma kohaliku esindajaga!

Võtke meiega ühendust