et
et

Geovõrgud 

Geosünteetilised materjalid pinnase tugevdamiseks ja stabiliseerimiseks 

Geovõrgud tugevdavad järske kallakuid ja stabiliseerivad teid

Geovõrgud on spetsiaalsed geosünteetilised materjalid, mida kasutatakse laialdaselt tsiviilehitusprojektides pinnase stabiliseerimiseks ja tugevdamiseks, eriti vallide järskudel kallakutel. Neid valmistatakse erinevatest polümeeridest ja need võivad olla ribadest kokkukeevitatud, ekstrudeeritud, kootud või trikotaažist kangast. Geovõrkude tõmbetugevus on 20-400 kN/m. Need suurendavad oluliselt maapinna kandevõimet. Need võivad olla projekteeritud kuni 120-aastaseks kasutusajaks ning on vastupidavad keemilisele ja bioloogilisele korrosioonile.

Geovõrke võib kasutada ka geokomposiitide osana koos mittekootud geotekstiiliga: esimene tugevdab pinnast, teine aga eraldab ja filtreerib seda. Sellise lahenduse valimine säästab paigalduskulusid ja muudab selle pehmete pinnaste puhul tõhusamaks.

Võtke meiega ühendust
Download Catalogue
Andrei Jermiškin

Omadused ja eeliseid 

Kuluefektiivne

geovõrke saab paigaldada järskudele kallakutele ja tugimüüridele, kusjuures nende maksumus on oluliselt väiksem kui traditsioonilise betoonist gravitatsioonimüüri rajamine. Geovõrgud vähendavad ka vajadust suurte koguste täitematerjalide järele ehituses, mis muudab need ökonoomseks lahenduseks. 

Kiire ja lihtne paigaldus

paigaldamine seisneb geovõrgurullide laotamises ettevalmistatud pinnasele ja ei nõua rasketehnika kasutamist. Seda saab teha erinevates ilmastikuoludes. 

Suur jäikus

pakume geovõrke, mida iseloomustab suur jäikus – see on oluline pinnase stabiliseerimiseks nõutava külgmise vastupidavuse saavutamiseks. Tänu võimele koormust ühtlaselt jaotada vähendavad geovõrgud märkimisväärselt rattajälgi isegi äärmiselt ebasoodsates pinnasetingimustes. 

Suur vastupidavus

kasutame geovõrke, mis on väga vastupidavad paigalduskahjustustele. See on väga oluline pinnase tihendamise ajal tekkivate jõudude talumiseks. Nende eeldatav kasutusiga on üle 100 aasta. 

Keskkonnasõbralik

geovõrkude materjalid ei eralda ümbritsevasse keskkonda ohtlikke aineid. Geovõrgud võimaldavad minimeerida täitematerjali ja tsemendi kogust teekatte kattekihis. Selle tulemuseks on väiksem tootmismõju ja väiksem CO2-jalajälg kui traditsioonilisi meetodeid kasutades, samuti vähenevad transpordist tulenevad emissioonid ning vajadus parandada ja hooldada pindu tulevikus on samuti väiksem. 

Kasutusvõimalused
  • Teede, tänavate, raudteede, trammiteede, metsateede ehitamine  

  • Maantee- ja raudteetammide järskude nõlvade ehitamine 

  • Kallakul tekkinud probleemide parandamine 

  • Tugimüüride ehitamine 

  • Vallide laiendamise tööd 

  • Prügila vallide rajamine 

  • Tuulikute juurde viivad teed 

  • Lennujaamade, laoplatside ja parklate ehitamine 

  • Vallide ehitamine pehmele pinnasele 

  • Vundamendi aluspõhja tugevdamine 

  • Müratõkked

  • Ehitusplatsi- ja juurdepääsuteed ning laadimisplatvormid 

Kas teil on mõni projekt? 

Võtke meiega ühendust

FAQ’s

This is text that will be here so that it looks nicer. something

How are Acrow bridges different from other ViaCon bridge solutions?

As opposed to CON/SPAN, they are made of steel and not concrete so they are more ecological. Also, they are not applicable for buried solutions. Comparing to other steel structures (UltraCor, SuperCor), they are faster and easier to assemble as the parts are completely prefabricated. However, they cannot be as wide as other structures, with a maximum width of roughly 11 m.

Võtke meiega ühendust 

Võtke ühendust oma kohaliku esindajaga! 

Võtke meiega ühendust