et
et

GCL

Geosünteetiline vedeliku- ja gaasitõke 

GCL pakub tõhusat hüdraulilist tihendust

Geotõkked või geosünteetilised savikihid (GCL) on geosünteetilised tõkked, mida kasutatakse laialdaselt tihendamiseks ja piiramiseks. Need on tehtud ühest nõeltorkemeetodil valmistatud geotekstiilikihist ja ühest kootud tekstiilkihist, mille vahele on paigaldatud ülimalt veekindel naatriumbentoniidi kiht. Need on tuntud oma vähese veeläbilaskvuse, suure jõudluse ja iseparanemisvõime poolest.

Võtke meiega ühendust
Download Catalogue
Andrei Jermiškin

Omadused ja eeliseid 

Väga väike veeläbilaskvus

GCL on tõhus vedeliku-, auru- ja gaasitõke. GCL-i veeläbilaskvus on oluliselt madalam kui tavalise tihendatud savikihi läbilaskvus. Koos geomembraanidega moodustab see praktiliselt vettpidava lahenduse.

„Isesulguv“ ülekate

naatriumbentoniit on looduslik savi, mis seob end kergesti veega. See võib paisuda algsest mahust kuni 10 korda suuremaks. See võimaldab kahjustuste ja torgete iseparanemist ning tagab „ise sulguvad“ ülekatted. 

Lihtne paigaldada

paigaldamiseks kasutatakse laoturit, mis säästab tööjõukulusid. Toote paigaldamiseks ei ole vaja spetsiaalset meeskonda. Teie tavaline töövõtja saab paigaldada GCL-i tavapäraste vahenditega, järgides paigaldusjuhendit. 

Püsivad tööomadused

erinevalt tihendatud savikihtidest ei vähene GCL-i toimivus külma, niiskuse või muutuvate temperatuuride tõttu. Ei teki pragusid ega lekkeid ja mis tahes kahjustused paranevad alati ise, kuna naatriumbenoniit paisub. 

Minimaalne hooldus

GCL ei vaja tavatingimustes hooldust ja selle kasutusiga on üle 100 aasta. Kui arvate, et see puutub kokku saastunud pinnase või veega, peaksite kaaluma lahenduse tugevdamist geomembraanidega. 

Ökonoomne ja keskkonnasäästlik

GCL-i süsinikujalajälg on palju väiksem kui massiivsete savikihtide puhul. Sama töö jaoks on vaja 150 korda rohkem tihendatud savi kui GCL-i. Transport ja paigaldus on vähem ressursimahukad ja kulutõhusamad. 

Kasutusvõimalused
  • Kanalid, sademeveekogud ja märgalad

  • Põhjavee kaitsmine

  • Konstruktsiooniline hüdroisolatsioon

  • Sekundaarne isoleerimine

  • Kaevandamine

  • Tiigid

  • Konstruktsiooniline hüdroisolatsioon

  • Prügilate vooderdised ja katted

Kas teil on mõni projekt? 

Võtke meiega ühendust

FAQ’s

This is text that will be here so that it looks nicer. something

How are UltraCor® structures different from other ViaCon bridge solutions?

They are stronger and wider than SuperCor®, Hamco MP200plus®. As opposed to CON/SPAN, they are made of steel and not concrete so they are more ecological and 30-40% more cost-efficient. And unlike Acrow® 700XS®, they are applicable for buried solutions but take a bit longer to install.

Võtke meiega ühendust 

Võtke ühendust oma kohaliku esindajaga!

Võtke meiega ühendust