et
et

Gabioonid

Tugimüür pinnase toestamiseks küljelt 

Gabioonid kaitsevad nõlvu ja tugevdavad silla kandetarindeid

Gabioonid on gravitatsioonitüüpi tugimüür, mida kasutatakse tavaliselt pinnase tugevdamiseks vee lähedal või silla kandetarindite rajamiseks. Need näevad välja nagu ristkülikukujulised korvid, mis on valmistatud keevitatud võrgust või kahekordselt korrutatud traadist. Korvid täidetakse kiviga kohapeal või tarnitakse eeltäidetud kujul ja seejärel laotakse üksteise peale. Gabioonid on populaarsed, kune need on keskkonnasõbralikud, kuluefektiivsed ja paindlikud.

Võtke meiega ühendust
Download Catalogue
Andrei Jermiškin

Omadused ja eeliseid 

Ökonoomsed

gabioonid on palju kiiremini paigaldatavad ja ökoloogilisemad kui samaväärsed betoonist tugimüürid. Gabioonimüüri ruutmeetri hind on kuni 70% madalam kui betoonseina hind. Pealegi on võimalik kokku hoida transpordikulusid, kui kasutatakse kohapealseid kive: nt kui ehitamiseks on juba mägesid lõhatud. 

Looduslik disain

kivipinnaga gabioonimüür võib näha välja esteetilisem kui külm ja katkematu betoonpind. Gabioonid sobivad suurepäraselt esteetiliselt kauniteks arhitektuurielementideks. Konstruktsiooni ei ole nii lihtne graffiti või muud liiki vandalismiga rikkuda kui betoonseinu. 

Kohandatav

konkreetse kasutusvaldkonna jaoks saab valida sobivad parameetrid: mõõtmed, ruudustik, terase paksus ja korrosioonikaitse on kohandatavad.

Ökoloogiline

Gabioonimüüri süsinikujalajälg on umbes 80% väiksem kui sama kõrge betoonseina süsinikujalajälg. Kui võimaldada gabioonimüüril kattuda ronitaimedega, väheneb kliima jalajälg gabiooni pika eluea jooksul veelgi.  

Vastupidav

Gabioonid on valmistatud korrosioonikaitsega terastraadist, mis tagab pika, kuni 120-aastase kasutusea. Neid iseloomustab suur veeläbilaskvus, mis tagab hea drenaaži ja ei koorma müüri lisaraskusega. 

Kasutusvõimalused
  • Tugikonstruktsioonide rajamine

  • Veehoidlate nõlvade või veehoidlate kõrval asuvate transpordirajatiste tugevdamine

  • Silla kandetarindite rajamine või tugevdamine

  • Tugevdatud pinnasest tugikonstruktsioonid

  • Matid, mida kasutatakse fjordide ja konstruktsioonide rajamiseks, mis piiravad jõepõhjade ja jõekallaste, veehoidlate ja veekogude erosiooni sillatoestuste juures, muldkehade rajamine

  • Ajutised konstruktsioonid, mis suurendavad kõrgust või tugevdavad tamme.

  • Trapetskorve kasutatakse vabalt seisvate seinte, sirmide ja vaheseinte ehitamiseks.

  • Müratõkked

Kas teil on mõni projekt? 

Võtke meiega ühendust

FAQ’s

This is text that will be here so that it looks nicer. something

How are UltraCor® structures different from other ViaCon bridge solutions?

They are stronger and wider than SuperCor®, Hamco MP200plus®. As opposed to CON/SPAN, they are made of steel and not concrete so they are more ecological and 30-40% more cost-efficient. And unlike Acrow® 700XS®, they are applicable for buried solutions but take a bit longer to install.

Võtke meiega ühendust 

Võtke ühendust oma kohaliku esindajaga!

Võtke meiega ühendust