et
et

Drenaažimatid

Geokomposiidid kuivendamiseks ja filtreerimiseks 

Drenaažimatid juhivad suure koormuse korral põhjavee eemale

Drenaažimatid on geokomposiitmaterjalid, mida kasutatakse laialdaselt vee kogumiseks ja ärajuhtimiseks mullatöödel ja erinevate konstruktsioonide ümber. Need valmistatakse keskkonnasõbralikest materjalidest: HDPE-st drenaažisüdamik ja mittekootud geotekstiili kiht ühel või mõlemal pool. Need on tuntud oma suure veeläbilaskevõime, tugevuse ja kulutõhususe poolest.

Võtke meiega ühendust
Download Catalogue
Andrei Jermiškin

Omadused ja eeliseid 

Kuluefektiivsus

tavapärased mineraalsed drenaažikihid on paksud ja rasked, kuna need koosnevad kruusast või sarnasest materjalist. Drenaažimatid on valmistatud kergest HDPE- või PP-drenaažisüdamikust ja geotekstiilist ning need tarnitakse rullis. Tänu tööjõu kokkuhoiule transportimisel ja paigaldamisel on see ökonoomne lahendus. 

Suur veeläbilaskevõime

drenaažimatid on kõige tõhusam pinnase kuivendussüsteem. Nende suur poorsustegur ja väike kokkusurutavus võimaldab neil märkimisväärse koormuse juures eemaldada suures koguses vett.  

Tugevus ja paindlikkus

geotekstiili komponendid on termiliselt sulatatud drenaažisüdamikuga, mis annab kogu konstruktsioonile erakordse tugevuse. Need on hea tõmbetugevusega ja taluvad suuri koormusi. Nende elastne taastumisvõime hoiab ära deformeerumise ja tagab katkematu veevoolu. 

Vastupidav

drenaažimatid on erakordselt vastupidavad ja õige konstruktsiooni korral on ummistumisoht väike. Materjal on vastupidav temperatuurile, soolasele veele ja UV-kiirgusele ning ei ole tundlik tavapäraste pinnase õli kemikaalide suhtes. Drenaažimatid ei vaja hooldust, kui need on õigesti konstrueeritud, ja võivad kesta üle 100 aasta. 

Universaalne

ühes tootes on ühendatud kuivendamine, filtreerimine, eraldamine ja kaitse. Matid koguvad vedelikke ja gaase ning juhivad need ära. Mittekootud geotekstiilikiht täidab filtreerimisfunktsiooni: see hoiab pinnaseosakesed tagasi, kuid laseb vedelikud läbi. Toodet saab kasutada ka pinnase eraldamiseks ja erosioonitõrjeks. Seda kasutatakse sageli GCL-i või geomembraanide peal ja see kaitseb neid täitematerjali kahjustuste eest. 

Keskkonnasõbralik

drenaažimattide materjalid on toksiinivabad ja keskkonnale ohutud. Kerge kaal ja lihtne transport jätavad palju väiksema süsiniku jalajälje võrreldes mineraalsete drenaažikihtidega. 

Kasutusvõimalused
  • Lennuradade, maanteede ja raudteede, lennujaamade kuivendamine

  • Parklate ja laoplatside kuivendamine

  • Gaasi ärajuhtimine ja prügilate kuivendamine

  • Silla kandetarindite ja seinte kuivendamine

Kas teil on mõni projekt? 

Võtke meiega ühendust

FAQ’s

This is text that will be here so that it looks nicer. something

How are UltraCor® structures different from other ViaCon bridge solutions?

They are stronger and wider than SuperCor®, Hamco MP200plus®. As opposed to CON/SPAN, they are made of steel and not concrete so they are more ecological and 30-40% more cost-efficient. And unlike Acrow® 700XS®, they are applicable for buried solutions but take a bit longer to install.

Võtke meiega ühendust 

Võtke ühendust oma kohaliku esindajaga!

Võtke meiega ühendust